Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Misyon ve Vizyonu

Amacımız

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Bilgisayar Programcılığı Programı;bilgi teknolojileri konusunda endüstrinin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
 
Programımızla endüstrinin ihtiyaç duyduğu yazılım ve donanım projelerinde çalışabilecek, gerektiğinde araştırma-geliştirme yapabilecek bireylerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Programda donanım, sistem ve bilgisayar ağları ve yazılım mühendisliği konularına önem verilmiştir. Bu programdan mezun olan kişiler, endüstrinin ihtiyacı olan bilgi teknolojileri konusunda donanım ve yazılım geliştirecek özelliklerle donanmış olarak ülkemiz işgücüne katkıda bulunacaklardır.


Misyonumuz

Çağın teknolojik gelişmeleri ve iş dünyasının beklentileri doğrultusunda öğretim yaparak, sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve uygulama vbecerisine sahip, ahlaki ve milli değerlere saygılı bireyler yetiştirerek ülkenin ekonomik ve sosyal gelişmesine katkıda bulunacak, alanında yetkin mezunlar yetiştirmektir.


Vizyonumuz

Ardeşen Meslek Yüksekokulu, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü olarak vizyonumuz, topluma hizmet etme düşüncesi ve sorumluluğunda olan, sektörün gerektirdiği mesleki yeterliliklere sahip bireyler yetiştirmek, küresel standartlarda öğretim yapan ve kendi kategorisinde referans olan bir bölüm olmaktır.